O meni

Zanimanje za skrivnostne labirinte človeške duševnosti sem začutil že na samem začetku svoje strokovne poti, ki sem jo začel na Oddelku za psihiatrijo Univerzitetnega kliničnega centra Maribor. Kmalu po začetku svojega službovanja sem se odločil za vpis v specialistično izobraževanje iz psihoanalitične psihoterapije, saj sem se pri svojem delu vse pogosteje spraševal o zakulisju duševnih stisk, zaradi katerih ljudje iščejo pomoč. Študij psihoanalitične psihoterapije sem opravil na Univerzi Sigmunda Freuda Dunaj – podružnica Ljubljana, ki mi je tudi podelila naziv  psihoanalitični psihoterapevt. Danes, po opravljenem izobraževanju, psihoterapijo dojemam predvsem kot proces postopnega spoznavanje in sprejemanja sebe ter drugega – tako svetlih, kot senčnih plati –,  kar se lahko odvija edinole v dovolj varnem, čustveno uglašenem in zaupanja vrednem odnosu. Zahvaljujoč svojim mentorjem sem psihoanalitično psihoterapijo osvojil ne le kot znanje, veščino, temveč tudi kot svoj osebni svetovni nazor. A kljub temu vse pogosteje spoznavam, da mi področje mojega ožjega strokovnega udejstvovanja lahko nudi le delne odgovore na vprašanja, ki me zanimajo, zaradi česar nova znanja o isti tematiki črpam tudi iz drugih področij, predvsem filozofije in umetnosti, s čimer snujem stičišče svojega zasebnega ter strokovnega življenja.

V okviru svoje zasebne psihoterapevtske prakse izvajam individualno psihoanalitično psihoterapijo odraslih in mladostnikov oz. posameznikov, ki so se pripravljeni ob mojem spremstvu podati na pustolovsko pot raziskovanja samega sebe. Pri svojem delu si prizadevam za kontinuiran strokovni razvoj in izpopolnjevanje, saj me pri delu s klienti vodi predvsem zavedanje, da učinkovit ter uspešen psihoterapevtski proces mojih klientov sooblikujem tudi jaz sam. S tem namenom je moje psihoterapevtsko delo tudi redno supervizirano pri dveh neodvisnih supervizorjih. Trenutno sem tudi vključen v proces spremljanja zgodnjega razvoja otroka v domačem okolju, ki ga organizira Društvo za spremljanje in razumevanje pomena zgodnjega razvojnega obdobja, kjer še dodatno poglabljam svoje znanje o zgodnjem psihološkem razvoju človeka, posledično pa tudi urim svoje psihoterapevtske veščine. Obenem sem vpisan tudi na doktorski študijski program Filozofija na Oddelku za filozofijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru, kjer raziskujem intersubjektivne vidike psihoanalitičnih posodobitev Sándorja Ferenczija, čigar dela v prostem času prevajam in objavljam v slovenščini..

Sem član Evropskega združenja psihoanalitični pristopov – Slovenija (EZPPS), ki predstavlja slovensko podružnico mednarodnega psihoanalitičnega psihoterapevtskega združenja ECPP, obenem pa je članica tudi Slovenske krovne zveze za psihoterapijo (SKZP), ki pod svojim okriljem združuje strokovna združenja različnih psihoterapevtskih pristopov v Sloveniji. Pri svojem delu upoštevam etični kodeks Evropskega združenja psihoanalitičnih pristopov – Slovenija in tudi etični kodeks Slovenske krovne zveze za psihoterapijo.

Scroll to Top